windowID - Okno z paszportem w chmurze

Co kupujący wie o swoim oknie?
Zapewne tylko tyle, że jest i działa. Często nie pamięta nawet producenta, a jeśli kupił mieszkanie lub dom z rynku wtórnego, jego wiedza kurczy się do zera. Czasami jednak warto posiąść podstawową wiedzę o produkcie, w sytuacji, gdy np. konieczna jest wymiana szyby, trzeba doposażyć okno o element dodatkowy, by podnieść komfort użytkowania, wymienić osłonę na zawias, klamkę na taką, która ochroni przed włamaniem czy dokupić element okucia, który uległ uszkodzeniu.

Po co informacje o oknie?
Choćby po to, by oszczędzić czas na poszukiwania właściwych wskazówek, zredukować ryzyko błędów, zabezpieczyć przed niebezpiecznymi skutkami błędnego użytkowania.

Dla producentów okien to nie tylko wypełnienie obowiązku wynikającego z przepisów, ale także potwierdzenie wiarygodności firmy jako odpowiedzialnego dostawcy.

Nowo wyprodukowane okno powinno zatem mieć pakiet instrukcji, które zawierają kluczowe informacje dotyczące jego montażu, użytkowania, pielęgnacji i bezpieczeństwa. Powinno posiadać opis obsługi klamek i mechanizmów otwierania oraz wskazówki dotyczące stosowania odpowiednich środków czystości, konserwacji okuć i regulacji mechanizmów. Ważne są też informacje gwarancyjne i kontaktowe do producenta, do serwisu lub wsparcia technicznego.

Standardowo do każdego okna załączana jest papierowa dokumentacja z pakietem informacji. Problem zaczyna się w sytuacji, gdy ta się zagubi, zniszczy, a poza tym klient ma prawo nie lubić nudnych i długich instruktaży.

Cyfrowa identyfikacja okna od Winkhausa
W dobie powszechnej digitalizacji oraz pasji do innowacyjnych rozwiązań, specjaliści Winkhaus IT zadbali o to, by – poprzez wdrożenie do produkcji okien specjalnego modułu programu WH Okna – ostateczni użytkownicy okien z okuciami Winkhaus mieli taką informację na wyciągnięcie ręki… ze smartfonem.

Mowa o najnowszej funkcji programu WH Okna:
windowID – to system identyfikacji okien, zwany także „paszportem okna”. Okno wyposażone w ten identyfikator w postaci naklejki z kodem QR nie jest anonimowe. Skanując kod, użytkownik okna może dowiedzieć się:
kto wyprodukował okno,
• o szczegółach zamówienia,
o danych technicznych oraz parametrach okna wraz z rysunkiem,
•jak wyregulować i zakonserwować okucie,
• gdzie dokupić dodatkowe akcesoria.

Oprócz standardowych funkcji windowID jest możliwość skomponowania szeregu zastosowań wynikających z indywidualnych potrzeb producentów stolarki i ich klientów.

Moduł ten został zaimplementowany do autorskiego oprogramowania WH Okna, zarządzającego produkcją i dystrybucją stolarki, a konkretnie modułu WH Net. Umiejscowiony został w chmurze, WH Cloud, by zabezpieczyć jego użytkowanie. Działa już u kilku producentów okien i drzwi w Polsce oraz na rynkach wschodnich.

Zainteresowanych funkcją windowID zapraszamy na tematyczną stronę WH Okna lub do kontaktu z informatykami Winkhaus Polska: https://www.winkhaus.pl/pl/serwis/WH-OKNA